Nyílt hét a MOGI-n is! 2020.11.27-12.04.

Idén is több programon keresztül ismerkedhetnek meg az egeyetemi tanulmányok egyes szeleteivel a BME Nyílt Hét alkalmával.

Szeretettel várjuk  az érdeklődőket és kedves jövendőbeli hallgatóinkat a BME Nyílt Nap mechatronikai mérnöki szak, valamint a Mechatronika Optika és Gépészeti Informatika Tanszék bemutatkozó oldalán.

Ha szeretnél az ország egyik legsikeresebb szakán egy jó csapatban, kiváló lehetőségek között – megismerve a legfejlettebb technológiákat – tanulni, hogy majd később magad is a csúcstechnológiát képviselő rendszerek tervezője, üzemeltetője legyél, akkor köztünk a helyed!

A XIX. század korszerű gazdaságának egyik legfontosabb húzóágazata a mechatronika, mely klasszikus meghatározása szerint az intelligens berendezések tudománya. Intelligensek, mert az informatikára, az elektronikára, a műszertechnikára és a gépszerkezetek elméletére alapozva alkalmazzák a számítástudomány, a mesterséges intelligencia, a robottechnika, a digitális elektronika, a szabályozáselmélet, az automatizált gyártás, a biológiailag inspirált rendszerek és az alkalmazott optika eredményeit úgy, hogy a végtermék egy, az élet szinte minden területén – például a termelésben, az orvostudományban, a kommunikációban, a szórakoztatóiparban, vagy akár védelmünkben, biztonságunkban – segítséget nyújtó berendezés, illetve gép. Ha meg akarod tanulni, hogy hogyan lehet ilyen berendezéseket modellezni, tervezni, fejleszteni, akkor kérünk, tekintsd meg nyílt napunk bemutatóit és válaszd a mechatronikai mérnöki szakot.

Tanszékünk, a Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszék elkötelezett abban, hogy a nálunk tanulmányokat folytatók részére magas színvonalú oktatást és sikeres kutatási lehetőségeket biztosítson, s felkészítse őket arra, hogy szakterületük innovatív szakembereivé, vezetőivé váljanak.b
    Akik később egy speciális részterülettel kívánnak elmélyültebben foglalkozni, azok részére kínáljuk az okoseszközök tervezése, a biomechatronika vagy az optomechatronika szakirányunkat, a specializációkat bemutató videókon az e területeken folyó munkába kínálunk betekintést.

Széles és egyben speciális tantárgyi kínálatunkkal, tehetséggondozási és felzárkóztatási programjainkkal, a hallgatóinkkal való közvetlen kapcsolattal és személyre szabott feladatokkal biztosítjuk az egyedi, a fejlődést leghatékonyabban szolgáló elméleti és gyakorlati szakmai képzést. Köszönhetően gazdag és egyre bővülő hazai és nemzetközi kapcsolatainknak az egyéni szakmai fejlődéshez hallgatóinknak olyan lehetőségeket kínálunk, melyekkel hosszútávon tudják megalapozni későbbi szakmai karrierjüket.

Kérem látogassák meg virtuálisan Tanszékünket, laboratóriumunkat, ismérjék meg a Mechatronika szak három, tanszékünk által gesztorált specializációját

Akiknek a bemutatókon elhangzottakon túl is vannak kérdéseik, kéréseik bátran és bizalommal keressék tanszékünket, illetve munkatársainkat.

Bízom benne, hogy sokukkal szeptemberben találkozunk!

Kiss Rita

tanszékvezető, egyetemi tanár