Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket!

„Hitetlen várok, sírva nevetek;
    Az biztat, ami tegnap tönkretett;”
    Villon: Ellentétek

Kedves Hallgatóink! Kedves Kollégáink!

2020. év ellentmondásos, rendhagyó év volt. Megtanultuk a COVID-19 fogalmát, szinte kötőszóként használjuk a koronavírus, pandémia szavakat. A világjárvány következtében az online tér, amely eddig személyes találkozásainkat tönkretette, ma lehetőséget ad a
    beszélgetésekre, „találkozásokra”.

A világjárvány és a hozzá tartozó intézkedések lényeges változásokat hoztak oktatásunkban, az egyetemi osztálytermekből az online térbe kényszerülünk. Tavasszal egy hét alatt álltunk át a távolléti oktatásra, míg ősszel a hibrid oktatást alakítottuk ki, különösen odafigyelve a gólyák szocializációjára, a laborok megtartására, a folyamatos fertőtlenítésre. Köszönöm
    Mindenki odafigyelését.

Az online kommunikáció használata felgyorsult, új eszközöket, módszereket vezettünk be az oktatásba, a mindennapi kommunikációnkba. Rutinszeren használjuk egyszerre a laptopot, az okostelefont, a tabletet és állandó „kiegészítőnk” lett a füles. Sírva nevettünk a kezdeti ügyetlenkedéseinken, mikor egy előadást sikerült úgy „felvenni”, hogy sem a kamera, sem a mikrofon nem volt bekapcsolva. Köszönöm hallgatóinknak, hogy türelemmel segítették munkánkat és folyamatosan alkalmazkodtak a változó körülményekhez.

Tanszékünk ebben az évben is fejlődött, a Szenzor laboratórium, a D509, az Okos eszközök laboratórium fejlesztése mellett elkezdődött a Méréstechnika laboratórium korszerűsítése. Bízom benne, hogy hamarosan hallgatóink is több időt tudnak a laborokban maszk, kesztyűnélkül tölteni.

Remélem, hogy hamarosan személyes jelenléti módban oktathatunk, láthatjuk hallgatóink szemét, mosolyát, amely a legfontosabb és legpontosabb visszajelzés az oktatásunk minőségéről. Jó lesz újra találkozni a D. épület folyosóin, tantermeiben. Az évvégi ünnepek, a családi együttlétek mindenki életében meghatározóak. Kérem vigyázzanak Magukra, Családtagjaikra és Szeretteikre. Nemes Nagy Ágnes Karácsony versének szavaival kívánok Mindenkinek Áldott Karácsonyt, és egészséges, személyes találkozásokban gazdag Újesztendőt.

„Csak álltam szürkén, szürke ég alatt.
    – S egyszerre, mint gyors, villanó varázs
    egy kicsi szó hullott elém: karácsony,
    mint koldus kézbe illatos kalács.”

Kiss Rita

2020-12-23 11:26:10normal_priority