Büszkék vagyunk tanszékvezetőnkre

Az MTA közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén Akadémiai Díjat vehetett át Dr. Kiss Rita Mária tanszékvezető egyetemi tanárunk.

Az MTA 194., rendes közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén nyilvánosságra hozták a kitüntetettek névsorát. A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként Akadémiai Díjban részesítette Kiss Rita Máriát, az MTA doktorát, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszékének vezetőjét, egyetemi tanárát, a Biomechatronikai Kooperációs Kutatóközpont igazgatóját.

A díjat kiemelkedő iskolateremtő oktatási, hazai és nemzetközi kutatási tevékenysége, valamint az orvosi és a műszaki tudományok közötti interdiszciplináris együttműködésben játszott kimagasló szerepe elismeréseként kapta.

Gratulálunk!

2021-05-05 14:54:42normal_priority